Katedra matematiky hostila ve dnech 19.–21. 10. 2023 konferenci JAK UČIT MATEMATICE ŽÁKY VE VĚKU 10–16 LET, které se zúčastnilo více než sto učitelů matematiky z českých a moravských základních škol a gymnázií, ale i z univerzit v České a Slovenské republice, které připravují učitele matematiky.

Mottem letošního ročníku byla otázka Jak to dělají jinde? Část příspěvků proto byla věnována tomu, jak vyučují matematiku tam, kde je její výuka v nějakém ohledu odlišná. A to jak v zahraničí, tak i v naší republice. Účastníci tak měli možnost se seznámit například s tím, jak probíhá výuka matematiky na školách Waldorfského typu či tam, kde se vyučuje metodou Montessori. Připraveny pro ně byly i workshopy na různá témata, např. využití moderních technologií při výuce geometrie nebo matematických procházek ve městě.

Součástí programu byla i exkurze do Matematicko-fyzikálního salonu v galerii Zwinger v Drážďanech, po které následovala komentovaná prohlídka historického centra Drážďan.

Příspěvky z konference budou vydány ve formě sborníku, který bude dostupný na začátku roku 2024 na webu jum.ujep.cz.

přednášková místnost s poslouchajícími lidmi