Seminář řešení matematických více méně středoškolských úloh

Aktuální pozvánka:

Kdy proběhne příští setkání netušíme, ale přesto si nechceme nechat vzít radost z řešení pěkných úloh, a tak jsme, jako obvykle, tři úlohy připravili. Vy se je můžete pokusit vyřešit. Až to situace dovolí, opět se sejdeme.

Zadání úloh pro příští setkání, či pro zpestření karantény, naleznete zde

Seminář můžete sledovat také na fB

Přehled všech úloh

Komu je určen?

Komukoliv se zájmem o řešení matematických úloh.

Pokud ale chceme být konkrétnější, pak lze říci, že seminář je určen především studentům matematiky  středních a vysokých a škol a také učitelům těchto škol. Samozřejmě i další zájemci jsou vítáni. Máte-li žáky, studenty a kamarády, kteří se zajímají o matematiku, pak budeme rádi, když je o semináři budete informovat a pozvete je na něj.

Proč?

Mnohdy děláme spoustu rutinní práce, administrativní práce, a nemáme čas se spolu bavit o zajímavé matematice. Na tomto semináři se právě o zajímavé matematice bavit chceme a chceme se z ní radovat.

Stručná charakteristika

Základní ideou tohoto semináře je, že úlohy, kterými se chceme zabývat, splňují následující kritéria:

• měly by být řešitelné středoškolskou matematikou,
  • jejich zadání lze formulovat pojmy středoškolské matematiky.

Kdy a kde?

Scházíme se obvykle jednou za tři týdny ve středu odpoledne v místnosti CN 616 (6. patro, nová budova, ul. České mládeže 8, kampus UJEP). Aktuální informace jsou vždy uvedeny v posledním odkazu rozcestníku.

Bližší informace o semináři mohou poskytnout Jiří CihlářMartin Kuřil nebo Magdalena Krátká.

Pasteurova 15