Seminář řešení matematických více méně středoškolských úloh

Aktuální pozvánka:

Datum příštího setkání: 7. června 2023 od 15 hodin

( P o z v á n k a )

Seminář se opět bude konat v místnosti 7.06.

Můžete také řešit úlohy uvedené v přehledu.

Seminář můžete sledovat také na fB

přehledu všech úloh najdete jednak úlohy, které jsme na minulých seminářích vyřešili, ale také úlohy, které teprve na některém z příštích seminářů řešit budeme.

Starší pozvánky

Pozvánka na setkání (3. 5. 2023).

Komu je určen?

Komukoliv se zájmem o řešení matematických úloh.

Pokud ale chceme být konkrétnější, pak lze říci, že seminář je určen především studentům matematiky  středních a vysokých a škol a také učitelům těchto škol. Samozřejmě i další zájemci jsou vítáni. Máte-li žáky, studenty a kamarády, kteří se zajímají o matematiku, pak budeme rádi, když je o semináři budete informovat a pozvete je na něj.

Proč?

Mnohdy děláme spoustu rutinní práce, administrativní práce, a nemáme čas se spolu bavit o zajímavé matematice. Na tomto semináři se právě o zajímavé matematice bavit chceme a chceme se z ní radovat.

Stručná charakteristika

Základní ideou tohoto semináře je, že úlohy, kterými se chceme zabývat, splňují následující kritéria:

• měly by být řešitelné středoškolskou matematikou,
  • jejich zadání lze formulovat pojmy středoškolské matematiky.

Kdy a kde?

Scházíme se obvykle jednou za tři týdny ve středu odpoledne v místnosti CP 7.17 (7. patro, budova CPTO, ul. Pasteurova 15, kampus UJEP). Aktuální informace jsou vždy uvedeny v posledním odkazu rozcestníku.

Bližší informace o semináři mohou poskytnout Martin Kuřil, Jiří Přibyl nebo Magdalena Krátká.

KMA na sociálních sítích:
facebook linkedin