Matematika pro vzdělávání – kombinovaná forma

Tento obor je určen především pro uchazeče, kteří po absolvování bakalářského studia plánují pokračovat v navazujícím magisterském učitelském studiu.

Studium je koncipováno jako sdružené (dvouoborové) a je realizováno výhradně v kombinaci s jiným oborem pro sdružené studium.

Délka studia je tři roky.

Matematiku pro vzdělávání lze studovat ve dvou variantách, a to jako obor maior, nebo obor minor. Pokud si vyberete matematiku jako obor maior, budete z matematiky psát vaši bakalářskou práci a v rámci studia tohoto oboru absolvujte i předměty společného základu (cizí jazyk, pedagogické disciplíny). Pokud si matematiku vyberete jako obor minor, budete psát bakalářskou práci z druhého vámi vybraného oboru a v rámci druhého oboru absolvujete i předměty společného základu. Odborné matematické předměty jsou pro obě varianty stejné. V uváděných kombinacích oborů je vždy prvním oborem obor maior a druhým oborem obor minor.

Kombinace oborů otevírané v akademickém roce 2023/2024, kde matematika je oborem maior:

• Matematika + Fyzika
  • Matematika + Chemie
  • Matematika + Informatika

Kombinace oborů otevírané v akademickém roce 2023/2024, kde matematika je oborem minor:

• Fyzika + Matematika
  • Chemie + Matematika
  • Informatika + Matematika

Seznam předmětů, které budete studovat:

Matematika pro vzdělávání

Informace k přijímacímu řízení pro bakalářské studium:

• Na obor Matematika pro vzdělávání jsou studenti přijati bez přijímacích zkoušek. Informace ke druhému oboru ze zvolené kombinace naleznete zde.
  • Počet přijatých studentů není omezen.
  • Obecné informace k přijímacímu řízení na Přírodovědeckou fakultu najdete zde.
  • Přihlášku ke studiu můžete podat zde.

KMA na sociálních sítích:
facebook linkedin