Matematika pro vzdělávání - prezenční forma

Tento obor je určen především pro uchazeče, kteří po absolvování bakalářského studia plánují pokračovat v navazujícím magisterském učitelském studiu.

Délka studia je tři roky.

Matematiku pro vzdělávání lze studovat ve dvou variantách, a to jako obor maior, nebo obor minor. Pokud si vyberete matematiku jako obor maior, budete z matematiky psát vaši bakalářskou práci a v rámci studia tohoto oboru absolvujte i předměty společného základu (cizí jazyk, pedagogické disciplíny). Pokud si matematiku vyberete jako obor minor, budete psát bakalářskou práci z druhého vámi vybraného oboru a v rámci druhého oboru absolvujete i předměty společného základu. Odborné matematické předměty jsou pro obě varianty stejné. V uváděných kombinacích oborů je vždy prvním oborem obor maior a druhým oborem obor minor.

Kombinace oborů otevírané v akademickém roce 2023/2024, kde matematika je oborem maior:

• Matematika + Anglický jazyk a literatura
  • Matematika + Biologie
  • Matematika + Český jazyk a literatura
  • Matematika + Fyzika
  • Matematika + Geografie
  • Matematika + Historie
  • Matematika + Hudební výchova
  • Matematika + Chemie
  • Matematika + Informatika
  • Matematika + Německý jazyk a literatura
  • Matematika + Společenské vědy
  • Matematika + Tělesná výchova
  • Matematika + Výtvarná výchova

Poznámka: Studium oborů Matematika + Fyzika, Matematika + Chemie, Matematika + Informatika je možné i v kombinované formě.

Kombinace oborů otevírané v akademickém roce 2023/2024, kde matematika je oborem minor:

• Anglický jazyk a literatura + Matematika*
  • Biologie + Matematika
  • Český jazyk a literatura + Matematika*
  • Fyzika + Matematika
  • Geografie + Matematika
  • Historie + Matematika**
  • Hudební výchova + Matematika*
  • Chemie + Matematika
  • Informatika + Matematika
  • Německý jazyk a literatura + Matematika**
  • Společenské vědy + Matematika**
  • Tělesná výchova + Matematika*
  • Výtvarná výchova + Matematika*

* U těchto kombinací oborů se přihláška podává na Pedagogické fakultě.

** U těchto kombinací oborů se přihláška podává na Filozofické fakultě.

Poznámka: Studium oborů Fyzika + Matematika, Chemie + Matematika, Informatika + Matematika je možná i v kombinované formě.

Seznam předmětů, které budete studovat:

Matematika pro vzdělávání

Uplatnění absolventa:

Po absolvování bakalářského studia můžete pokračovat navazujícím magisterským studiem Učitelství matematiky pro střední školy.

Můžete ale také rovnou vstoupit do praxe. Uplatníte se jako asistent učitele, vedoucí kroužků ve volnočasových zařízeních a institucích nebo v orgánech státní správy (odbory školství krajských úřadů, Česká školní inspekce, CERMAT).

Informace k přijímacímu řízení:

• Na obor Matematika pro vzdělávání jsou studenti přijati bez přijímacích zkoušek. Toto ale nemusí platit pro druhý obor ze zvolené kombinace (odkazy na informace o ostatních oborech jsou níže).
  • Počet přijatých studentů není omezen.
  • Obecné informace k přijímacímu řízení na Přírodovědeckou fakultu naleznete zde.
  • Obecné informace k přijímacímu řízení na Pedagogickou fakultu naleznete zde.
  • Obecné informace k přijímacímu řízení na Filozofickou fakultu naleznete zde.
  • Přihlášku ke studiu můžete podat zde.

KMA na sociálních sítích:
facebook linkedin