• Pozice:
    odborný asistent (KMA)
  • Kontakt:
    České mládeže 8, 400 96 Ústí nad Labem
    kancelář č. CN 642 (nová budova)
  • Telefon:
    475 28 - linka: 3417
  • Konzultační hodiny:
    Aktuální přítomnost na katedře
    --------------------------------------------
    Konzultuji vždy po předchozí domluvě, kdy si domluvíme datum, čas a téma.
    --------------------------------------------
    V LS 2019/2020 je konzultačním dnem úterý (4 hodiny). Prosím, pokud to bude možné, směřujte konzultace na tento den. Netýká se to studentů v kombinované formě studia. Tam je konzultačním dnem buď pátek nebo neděle.
  • Úřední hodiny:

Hezký den všem, kteří sem zabloudili. Zde zveřejněné materiály jsou určeny pro výuku. Berte prosím v potaz, že jsem amatér v pořizování nahrávek a řada z nich vzniká tzv. "za pochodu". Tedy chybu, kterou odhalím v předchozí nahrávce, se snažím v té další eliminovat. Nenatočím to video ale znovu. Řada řešení se vám může zdát těžkopádná. Oprávněně a obvykle je to úmyslně (ne však vždy). Zkuste sami navrhnout lepší - efektivnější/efektnější - řešení, kdy vezmete v potaz nějaký fakt, který já jsem opominul.

Výuka - Prezenční forma studia

25. 5. - Zápočtová písemná práce nanečisto

Zadání

12. 5. - přednáška

5. 5. - přednáška

28. 4. - přednáška

21. 4. - přednáška

14. 4. - cvičení

Zadání úloh

...a jejich řešení: (bude dodáno později)

14. 4. - přednáška

7. 4. - cvičení

Zadání úloh

...a jejich řešení: (bude dodáno později)

7. 4. - přednáška

31. 3. - cvičení

31. 3. - přednáška

24. 3. - cvičení

24. 3. - přednáška

17. 3. - cvičení

17. 3. - přednáška

10. 3. - cvičení

...a jejich řešení:

Úlohy k samostatnému procvičování   Úloha s označení 1.6 je problémová úloha za 2 body.

Lineární algebra a geometrie II

16. a 23. 4.

Nová látka (pozor, soubor má 36 MB); poznámky k textu (změny jsou žlutě podbarveny)

9. 4.

Nová látka (pozor, soubor má 22 MB); poznámky k textu

Matice přechodu

proč - poprvé ; proč - podruhé ; jak - poprvé ; jak - podruhé ; používáme tabulkový procesor (totéž, ale ve formátu MKV)

2. 4. - přednáška

Rekapitulace

26. 3. - přednáška

19. 3. - přednáška

Nová látka; přílohy: 01.jpg; 02.jpg; 03.jpg

12. 3. - přednáška

Využití IT ve výuce matematiky

Vizualizér

Stručný popis toho o co se snažím. Domnívám se, že vzniknou dotazy. Pište mi je, nebo je pište v režimu všichni všem. Pak je také možné, že někdo odpoví rychleji než já.

Stručný video-přehled toho, o co se snažíme.

Stručný video-přehled softwaru, který budeme potřebovat a také jeho instalace.

Stručný video-návod na výrobu nosného ramene ve stylu MacGyvera.

On-line výuka

Chvíli jsem uvažoval o tom, že sám něco napíši, ale byl jsem předběhnut/překonán jinými. Moc jim za to děkuji. Věřím, že šířením informací, snad někomu usnadním práci.

K dispozici je celá řada nástrojů. Zde uvádím několik z nich: Hangouts Meet - Google Meet, Zoom, Big Blue Button.

Výuka - Kombinovaná forma studia

Teorie grafů

Dávám k dispozici videonahrávky přednášek, které proběhly v roce 2018. Vznikly pro moji (více či méně) osobní potřebu, abych měl zpětnou vazbu. Řadu věcí bych v dnešní době vyslovil s důrazem na větší přesnost, něco naopak vágněji. Určitě jsem se dopustil i některých přehmatů. Stává se to. Přestože je přednáška dopředu připravená, obvykle mne během ní napadne něco, co by se dalo udělat jinak. Až po přednášce si uvědomím, že to nebylo rozumné, nebo dokonce, že to byla hloupost. Schválně, kolik takových věcí najdete.

I nadále zůstává jako studijní literatura učební text od doc. Petra Kováře - Teorie grafů (uvádím odkaz na nejnovější verzi). Na jeho stránkách najdete tento text v několika verzích.

Přednášky:

Přehled úloh, kterými doplňuji úlohy uveřejňované pro studenty v prezenční formě studia. Pokrývá oblast prvních tří cvičení v prezenčním studiu.

Využití ICT ve vyučování matematice

Viz poznámky uvedené u předmětu Využití IT ve výuce matematiky (prezenční forma studia).

Výukové materiály

Sbírka úloh