Seminář řešení matematických více méně středoškolských úloh

Seminář řešení matematických více méně středoškolských úloh

Úlohy na seminář

Komu je určen?

Komukoliv se zájmem o řešení matematických úloh.

Pokud ale chceme být konkrétnější, pak lze říci, že seminář je určen především učitelům matematiky ústeckých vysokých a středních škol a také studentům těchto škol. Samozřejmě i další zájemci jsou vítáni. Máte-li žáky, studenty a kamarády, kteří se zajímají o matematiku, pak budeme rádi, když je o semináři budete informovat a pozvete je na něj.

Proč?

Mnohdy děláme spoustu rutinní práce, administrativní práce, a nemáme čas se spolu bavit o zajímavé matematice. Na tomto semináři se právě o zajímavé matematice bavit chceme a chceme se z ní radovat.

Stručná charakteristika

Základní ideou tohoto semináře je, že úlohy, kterými se chceme zabývat, splňují následující kritéria:

• měly by být řešitelné středoškolskou matematikou,
  • jejich zadání lze formulovat pojmy středoškolské matematiky.

Kdy a kde?

Scházíme se cca jednou za tři týdny ve středu odpoledne v učebně CS 220 (2. patro, stará budova, ul. České mládeže 8, kampus UJEP) místnosti CN 616 (6. patro, nová budova, ul. České mládeže 8, kampus UJEP). Aktuální informace jsou vždy uvedeny v posledním odkazu rozcestníku.

Bližší informace o semináři mohou poskytnout Martin Kuřil nebo Jiří Přibyl.

České mládeže 8