Seminář řešení matematických více méně středoškolských úloh

Seminář řešení matematických více méně středoškolských úloh

Úlohy na seminář

Komu je určen?

Komukoliv se zájmem o řešení matematických úloh.

Pokud ale chceme být konkrétnější, pak lze říci, že seminář je určen především učitelům matematiky ústeckých vysokých a středních škol a také studentům těchto škol. Samozřejmě i další zájemci jsou vítáni. Máte-li žáky, studenty a kamarády, kteří se zajímají o matematiku, pak budeme rádi, když je o semináři budete informovat a pozvete je na něj.

Proč?

Mnohdy děláme spoustu rutinní práce, administrativní práce, a nemáme čas se spolu bavit o zajímavé matematice. Na tomto semináři se právě o zajímavé matematice bavit chceme a chceme se z ní radovat.

Stručná charakteristika

Základní ideou tohoto semináře je, že úlohy, kterými se chceme zabývat, splňují následující kritéria:

• měly by být řešitelné středoškolskou matematikou,
  • jejich zadání lze formulovat pojmy středoškolské matematiky.

Kdy a kde?

Scházíme se cca jednou za tři týdny ve středu odpoledne v místnosti CN 616 (6. patro, nová budova, ul. České mládeže 8, kampus UJEP). Aktuální informace jsou vždy uvedeny v posledním odkazu rozcestníku.

Bližší informace o semináři mohou poskytnout Martin Kuřil nebo Jiří Přibyl.

České mládeže 8